Ove godine zaplivali smo u Rijeci psihologije i pustili rijeku zahvalnosti da u nastavu teče!

Autor: Sanja Bradić, 27. 2. 2020.

Dana 21. veljače u periodu od 18:00 do 19:30 sati učenici koji pohađaju izbornu nastavu psihologije te  ostali zainteresirani učenici naše škole i građani različite životne dobi sudjelovali su na tribini ˝Draga Nevoljo, hvala ti na svemu!˝ Tribina čiji je cilj upoznati javnost sa zaštitnom ulogom zahvalnosti u procesu suočavanja sa stresom i traumom u prostoru održavala se u prostoru Vile Antonio u sklopu manifestacije 13. Rijeke psihologije. Moderatorice tribine bile su nastavnica psihologije Sanja Marušić, prof. i školska psihologinja dr. sc. Sanja Bradić, prof. Gošća tribine bila je autorica knjige „Matija, svjedočanstvo jedne mame“ Dijana Brnčić, široj javnosti poznata kao majka pokojnog Matije Katalinića, koja nesebično i s ciljem osvještavanja ljudi o dragocjenosti života govori o svojim snagama i načinima suočavanja s teškim životnim događajima. Govornice su bile i naša učenica 3. razreda, mlada aktivistica Nina Ćorić koja među svojim vršnjacima potiče volonterske aktivnosti u područjima djelovanja ranjivih skupina i općenito one koje promiču vrijednosti socijalno odgovornog društva te naša bivša učenica Sandra Zgodić, apsolventica studija psihologije u Rijeci, volonterka u udruzi Tete pričalice i već dugi niz godina aktivna u volonterskim aktivnostima. Tijekom tribine njih su tri iznosile vlastita iskustva doživljaja osjećaja zahvalnosti i svojim životnim primjerima potvrđivale čak i znanstveno-stručno mišljenje školskih psihologinja koje su se referirale na literaturu iz područja pozitivne psihologije i citirale neke domaće autore iz ovog područja poput Rijavec, Miljković i Brdar (2008.) da je zrelo prilagođena osoba u stanju gorčinu koju prema nekome osjeća zamijeniti čak i zahvalnošću te da se uz pomoć zahvalnosti autodestruktivne emocije mogu pretvoriti u one koje omogućavaju zacjeljivanje i oporavak. Publika se također uključila svojim pitanjima u ovu tribinu koja je završila čitanjem ulomka iz knjige „Matija, svjedočanstvo jedne mame“ čime je Dijana Brnčić još jednom istaknula poruku: „Živite život, volite život!“.

dr. sc. Sanja Bradić, prof.

« Rujan 2020 »

Dobro došli!

Office 365 za škole

Microsoft Teams

Ispis statistike od 11. 9. 2020.

bit.ly/gek-opatija