ŠKOLSKI ŠPORTSKI KLUB ''GEK''

Autor: Josip Aničić, 16. 4. 2010.

Unatoč malom broju učenika, tek 217, Gimnazija Eugena Kumičića ima vrlo uspješan školski športski klub  koji se  može pohvaliti vrhunskim rezultatima. Pod vodstvom profesora Damira Kuvačića, a prije njega i profesorice Zlate Mustapić te uz neizmjernu podršku cijele škole, uspjeh je zajamčen.

Školski špotski klub ''GEK'' ove se godine natječe u četiri discipline: MALI NOGOMET, ODBOJKA-MLADIĆI, ODBOJKA-DJEVOJKE i ATLETIKA.

1) MALI NOGOMET

Mali nogomet je sport u kojemu je konkurencija najveća. Naši su nogometaši, unatoč nešto slabijim rezultatima, uvijek na terenu pokazivali požrtvovnost i želju za pobjedom što je ove godine rezultiralo povijesnom pobjedom protiv Crikvenice koja je povećala ambicije za sljedeću godinu. Ovogodišnji nogometaši su učenici iz svih razreda:LUKA JAKOPOVIĆ, SANJIN SUŠANJ, FRAN TORBARINA, DENIS ŠORLI, ANDREJ GAČANIN, MATTEO KRUŽIĆ I FILIP FRANOLIĆ

2) ODBOJKA- MLADIĆI

Odbojka za mladiće najtrofejniji je sport našega školskog športskog kluba. Najveći je uspjeh osvajanje Državnoga prvenstva školskih športskih društava srednjih škola 2008. godine u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Bilo je to nezaboravno iskustvo koje će zauvijek ostati zapisano u povijesti škole i športskoga kluba ''GEK''. U konkurenciji škola koje su brojem učenika daleko brojnije, naša je ekipa osvojila prvo mjesto  ispred Školskog Športskog Kluba ''Ždral'' iz Daruvara i ŠŠD-a ''Ekonomac'' Ekonomske i upravne škole iz Osijeka. Članovi ekipe koja je zabilježila taj uspjeh bili su: IVAN ĐORĐEVIĆ, MARIN SUŠANJ, TONI JOVIĆ, SANDRO DUKIĆ, LUKA VRKIĆ, JOSIP ANIČIĆ, BORNA KUKURIN, ZORAN KONEVSKI, ILIR DOMINIK, MIREN MULVAJ-KOPANI I VEDRAN JOVIĆ. Za pohvalu je i 2007. godine kada su zauzeli prvo mjesto u županiji, a i 2009. godina donijela je također veliki uspjeh. Naši su odbojkaši postali županijski prvaci i viceprvaci na međužupanijskom natjecanju u Rovinju. Ove godine također postoje ambicije za plasman na državno natjecanje, potaknute odličnom utakmicom na županijskom natjecanju na kojem je naša ekipa, u sastavu SANDRO DUKIĆ, MIREN MULVAJ- KOPANI, VEDRAN JOVIĆ, JOSIP ANIČIĆ, DENIS ŠORLI, FILIP RAVNIĆ, MARKO NEGRIĆ, TONI BABIĆ, MARIN ŽITINIĆ I DENI BALEN, pobijedila u iznimno zanimljivim i neizvjesnim utakmicama Prvu riječku hrvatsku gimnaziju i Gimnaziju Andrije Mohorovičića iz Rijeke.

3) ODBOJKA-DJEVOJKE

Ovogodišnji je nastup naših odbojkašica za svaku pohvalu. U iznimno jakoj konkurenciji izborile su nastup na županijskom natjecanju na kojem su pobijedile i favoriziranu Crikvenicu te su naposljetku osvojile 3. mjesto u županiji. Njihova su imena: TINA JENUŠ, EMA STARČIĆ, VEDRANA MAGLICA, KATIA BOBINAC, LEA-IVA KALFIĆ, ELENA MUJAKIĆ, TEA ŠAIN, IVANA RUMAC I JOSIPA BALJAK. Nadamo se da će sljedećih godina biti isto tako uspješne!

Osvojenim prvim mjestom u muškoj i trećim mjestom u ženskoj konkurenciji, školski športski klub ''GEK'' najuspješniji je klub u odbojci Primorsko- goranske županije!

4) ATLETIKA

Ove godine naši atletičari po prvi puta nastupaju na županijskom natjecanju i s pravom se nadaju uspjesima. Oni su: VALERIO FRANKOVIĆ, STJEPAN ŠPRAJC, MIREN MULVAJ- KOPANI, DENI BALEN, MARKO NEGRIĆ, JOSIP ANIČIĆ, FILIP FRANOLIĆ, VIKTOR SLAVIĆ, NIKO RONČEVIĆ. LUKA IVICA, LUKA JAKOPOVIĆ, ANDRIJA SKALAMERA, DENIS ŠORLI I GORAN KVATERNIK.

Ovakvi su uspjesi važni za afirmaciju škole u cijeloj županiji ali i u državi. Vrhunska športska dostignuća poticaj su svima da se još više zalažu i ustraju u onome što ih čini sretnima. Naš nas ŠŠK ''GEK'' uveseljava iz godine u godinu i čini nas ponosnima.

Josip Aničić, 3.a

« Prosinac 2019 »