GEK-ovci na Rijeci riječi

Autor: Antonija Ughetti, 29. 11. 2017.

Polaznici fakultativne nastave Dramske kulture i umjetnosti i Medijske kulture u pratnji profesorice Dedić prisustvovali su u četvrtak 16.11. večernjem čitanju u sklopu Književnog festivala Rijeka riječi u Prvoj riječkoj hrvatskoj gimnaziji, organiziranom u suradnji Gimnazije i Rilitovaca (Ri Lit - neformalna riječka književna grupa).  Cilj manifestacije je povezati učenike i riječku književnu scenu.  Riječki književnici predstavili su se svojim kratkim pričama, od kojih su neke bile pune humora, druge su bile ozbiljnije, a tematski su bile vrlo raznovrsne. Bilo je tu i aktualnih tema, kakva je nogometni biznis, ali i realnih nama naizgled dalekih priča o gladi u afričkim zemljama.  Svoje uratke čitali su i riječki gimnazijalci koji su svojim mladenačkim pristupom oduševili i Rilitovce i okupljenu publiku. Njihovi su radovi bili zaista i više nego zanimljivi, a žanrovski  vrlo različiti, od fantastičnih priča do onih anegdotalnih.  Atmosfera u školskoj knjižnici bila je vrlo opuštena, bilo je puno smijeha i dobrih vibracija.

Rilitovci koji su prisustvovali večernjem čitanju: Željka Horvat Čeč, Tea Tulić, Igor Beleš,Enver Krivac, Zoran Krušvar, Davor Mandić, Izet Mendošević i Milan Zagorac.

Antonija Ughetti

(fotografije: David Benković)